Streda, 25. Mája 2022

20.09.2016
Nedávno som sa zúčastnil diskusie na tému "eutanázia" a musím povedať, že ma to len utvrdilo v presvedčení, aby bola eutanázia na Slovensku legalizovaná a za jednoznačne stanovených podmienok by ju malo byť na povolené vykonávať. Tej diskusie sa zúčastnili veriaci, ateisti, ľudia "teoretici", ale aj ľudia, ktorí majú skúsenosť s chorobami a stavmi, pre ktoré by mala byť eutanázia povolená. Prečítajte si teda nasledujúce otázky a odpovede a možno sami zmeníte na túto kontroverznú tému názor.
28.07.2016
Pred zlými ľuďmi nás ochránia iba "zlí" ľudia na správnej strane.
28.06.2016
Po rozhodnutí Britov v referende o vystúpení z EÚ sa zniesla nielen silná kritika na voličov, odporcov zotrvania v EÚ, hraničiaca až s verejným hanobením, ale spustila sa aj mohutná diskusia, v ktorej niektoré hlasy spochybňujú samotný inštitút referenda ako nevhodný pre neinformované a manipulovateľné masy.
02.05.2016
Ešte nikdy som vo vzduchu necítil takú katastrofu, akú cítim v Európe dnes. Je to dôsledok viacerých faktorov - šialená ekonomická situácia, viditeľné miznutie demokracie a nastoľovanie diktatúry EÚ a príprava vojsk na hraniciach s Ruskom. V správach sa tomu samozrejme nikto nevenuje, dnešní tzv. žurnalisti sú totiž sekretárky prepisujúce správy dodané TASR. Ale vďaka alternatívnym médiám a informáciám šíriacich ich prostredníctvom pozorným ľuďom určite neuniká smrtiaci koktejl, ktorý sa tu pre Európanov mieša.
07.03.2016
20 rokov na Slovensku neriešili politici nič alebo len pramálo. Nič poriadne sa pre spoločnosť nebudovalo, snáď okrem diaľnic, na ktorých sa pakovala jedna garnitúra za druhou a schovávali sa za schránkové firmy. V normálnej spoločnosti západného typu by také vlády skončili hneď. Na Slovensku ale nie. Slováci zniesli a znesú. Znášajú ekonomické problémy, znášajú rozpadnuté školy, znášajú rozkrádanie a už si zvykli aj na nosenie toaleťáku pri hospitalizácii do nemocnice. Čo ale Slovák nerozdýcha, je jeho kriminalizácia, keď chce vyhodiť zo SVOJHO pozemku človeka, ktorý mu tam načierno postavil chatrč.
18.12.2015
Hoax tu, hoax tam, dnes je hoaxov plný internet a človek musí byť ostražitý, aby nenaletel. Preto som vzal informáciu o tom, že Real Madrid údajne zmenil svoje logo a kríž na vrchu korunky "zrušil" kvôli svojmu islámskému sponzorovi, veľmi vlažne. Rád si však overujem veci a tak som zašiel na oficiálne stránky slávneho futbalového klubu Real Madrid, aby som sa na vlastné oči presvedčil.
25.08.2015
Tak ekonomickí migranti nám už vo veľkom klopú na dvere. Všetci v dome sme zdesení z toho, čo nás po ich príchode čaká, ale stále sa z nejakého dôvodu nájde hromada blbečkov, ktorí im radi pôjdu otvoriť a tiež im s láskou naservírujú jedlo svojho spolubývajúceho. Na srdci ich potom bude hriať ten neuveriteľný pocit ľudskosti, akí sú oni dobrí a cestou do postele nezabudnú vynadať tomu, ktorého jedlo proti jeho vôli ukradli, aký je on neuveriteľný xenofób a rasista a odporné hovädo, že tu ekonomického migranta nechcel.
Migrantov ale neubúda. Naopak, ich počet sa neuveriteľným tempom zvyšuje a nikto z EÚ nerobí nič. Jeden by z toho mohol mať pocit, že sa niekto proste rozhodol vymeniť obyvateľstvo. Lebo to pôvodné sa nemnoží, nebude tu mať kto makať, tak to treba oživiť. A ten niekto má určitým spôsobom pravdu. Prečo je ale to obyvateľstvo také frustrované? Prečo úroveň spoločnosti klesá? Kam sa podel optimizmus?
Odpoveď je jednoduchá.
15.06.2015
Ako každého, aj mňa veľmi znepokojujú akcie horlivých zástancov islámu a to sa netýka len ISIS. Ešte viac ako to ma totiž znepokojujú akcie moslimov na území Európy, kedy sa dožadujú obmedzovania ostatných kvôli svojej viere. Existujú, ako sme si mnohokrát mohli všimnúť, rôzne typy moslimov. Jedni usmiati, spokojní, nič neriešiaci, iní agresívni, obmedzujúci, dožadujúci sa iných, aby sa zmenili podľa ich požiadaviek. Priznám sa, mal som celkom problém zastať k takto rozmanitej veci konzistentný postoj. Ale podarilo sa.
xblog©xblog.sk