Stvrtok, 17. Júna 2021

28.06.2016
Po rozhodnutí Britov v referende o vystúpení z EÚ sa zniesla nielen silná kritika na voličov, odporcov zotrvania v EÚ, hraničiaca až s verejným hanobením, ale spustila sa aj mohutná diskusia, v ktorej niektoré hlasy spochybňujú samotný inštitút referenda ako nevhodný pre neinformované a manipulovateľné masy.
02.05.2016
Ešte nikdy som vo vzduchu necítil takú katastrofu, akú cítim v Európe dnes. Je to dôsledok viacerých faktorov - šialená ekonomická situácia, viditeľné miznutie demokracie a nastoľovanie diktatúry EÚ a príprava vojsk na hraniciach s Ruskom. V správach sa tomu samozrejme nikto nevenuje, dnešní tzv. žurnalisti sú totiž sekretárky prepisujúce správy dodané TASR. Ale vďaka alternatívnym médiám a informáciám šíriacich ich prostredníctvom pozorným ľuďom určite neuniká smrtiaci koktejl, ktorý sa tu pre Európanov mieša.
07.03.2016
20 rokov na Slovensku neriešili politici nič alebo len pramálo. Nič poriadne sa pre spoločnosť nebudovalo, snáď okrem diaľnic, na ktorých sa pakovala jedna garnitúra za druhou a schovávali sa za schránkové firmy. V normálnej spoločnosti západného typu by také vlády skončili hneď. Na Slovensku ale nie. Slováci zniesli a znesú. Znášajú ekonomické problémy, znášajú rozpadnuté školy, znášajú rozkrádanie a už si zvykli aj na nosenie toaleťáku pri hospitalizácii do nemocnice. Čo ale Slovák nerozdýcha, je jeho kriminalizácia, keď chce vyhodiť zo SVOJHO pozemku človeka, ktorý mu tam načierno postavil chatrč.
18.12.2015
Hoax tu, hoax tam, dnes je hoaxov plný internet a človek musí byť ostražitý, aby nenaletel. Preto som vzal informáciu o tom, že Real Madrid údajne zmenil svoje logo a kríž na vrchu korunky "zrušil" kvôli svojmu islámskému sponzorovi, veľmi vlažne. Rád si však overujem veci a tak som zašiel na oficiálne stránky slávneho futbalového klubu Real Madrid, aby som sa na vlastné oči presvedčil.
25.08.2015
Tak ekonomickí migranti nám už vo veľkom klopú na dvere. Všetci v dome sme zdesení z toho, čo nás po ich príchode čaká, ale stále sa z nejakého dôvodu nájde hromada blbečkov, ktorí im radi pôjdu otvoriť a tiež im s láskou naservírujú jedlo svojho spolubývajúceho. Na srdci ich potom bude hriať ten neuveriteľný pocit ľudskosti, akí sú oni dobrí a cestou do postele nezabudnú vynadať tomu, ktorého jedlo proti jeho vôli ukradli, aký je on neuveriteľný xenofób a rasista a odporné hovädo, že tu ekonomického migranta nechcel.
Migrantov ale neubúda. Naopak, ich počet sa neuveriteľným tempom zvyšuje a nikto z EÚ nerobí nič. Jeden by z toho mohol mať pocit, že sa niekto proste rozhodol vymeniť obyvateľstvo. Lebo to pôvodné sa nemnoží, nebude tu mať kto makať, tak to treba oživiť. A ten niekto má určitým spôsobom pravdu. Prečo je ale to obyvateľstvo také frustrované? Prečo úroveň spoločnosti klesá? Kam sa podel optimizmus?
Odpoveď je jednoduchá.
15.06.2015
Ako každého, aj mňa veľmi znepokojujú akcie horlivých zástancov islámu a to sa netýka len ISIS. Ešte viac ako to ma totiž znepokojujú akcie moslimov na území Európy, kedy sa dožadujú obmedzovania ostatných kvôli svojej viere. Existujú, ako sme si mnohokrát mohli všimnúť, rôzne typy moslimov. Jedni usmiati, spokojní, nič neriešiaci, iní agresívni, obmedzujúci, dožadujúci sa iných, aby sa zmenili podľa ich požiadaviek. Priznám sa, mal som celkom problém zastať k takto rozmanitej veci konzistentný postoj. Ale podarilo sa.
30.03.2015
Asi je všetkým jasné, že hodinkový strojček je mechanizmus, ktorý poháňa hodinky. V tomto článku sa pokúsim urobiť základný prehľad o typoch hodinkovcýh strojčekoch, aký je medzi nimi rozdiel a v čom sú ich výhody a nevýhody.
23.02.2015
Pamätáte sa ešte na prípad Edwarda Snowdena? Človeka, ktorý vyzradil svetu rozsiahlosť necieleného špehovania súkromia ľudí americkými bezpečnostnými agentúrami? Ja sa pamätám. A dokonca to bol pre mňa veľmi významný krok a fakt. Ale svet sa točí ďalej a zdá sa, že sme všetci pozabudli. Aj ja. Pred pár dňami som však videl dokument Citizenfour, ktorý dokumentuje chvíle zverejnenia týchto informácií Snowdenom a uvedomil som si, že nám ani zďaleka nedochádza, aké dôsledky môže takéto jednanie štátu mať a že sme vlastne svedkami smrti vlastnej slobody a reálnej smrti demokracie.
xblog©xblog.sk