Utorok, 21. Mája 2019

25.08.2015
Tak ekonomickí migranti nám už vo veľkom klopú na dvere. Všetci v dome sme zdesení z toho, čo nás po ich príchode čaká, ale stále sa z nejakého dôvodu nájde hromada blbečkov, ktorí im radi pôjdu otvoriť a tiež im s láskou naservírujú jedlo svojho spolubývajúceho. Na srdci ich potom bude hriať ten neuveriteľný pocit ľudskosti, akí sú oni dobrí a cestou do postele nezabudnú vynadať tomu, ktorého jedlo proti jeho vôli ukradli, aký je on neuveriteľný xenofób a rasista a odporné hovädo, že tu ekonomického migranta nechcel.
Migrantov ale neubúda. Naopak, ich počet sa neuveriteľným tempom zvyšuje a nikto z EÚ nerobí nič. Jeden by z toho mohol mať pocit, že sa niekto proste rozhodol vymeniť obyvateľstvo. Lebo to pôvodné sa nemnoží, nebude tu mať kto makať, tak to treba oživiť. A ten niekto má určitým spôsobom pravdu. Prečo je ale to obyvateľstvo také frustrované? Prečo úroveň spoločnosti klesá? Kam sa podel optimizmus?
Odpoveď je jednoduchá.
23.06.2015
Ešte som ani nezačal písať druhú časť blogu o faktoch a procesoch, ktoré logicky skôr podporujú konšpiračné teórie než mainstreamové fakty a ako na podnose mi medzitým naša slávna Únia naporcuje jeden krásny príklad. Chcem preto pekne krok po kroku LOGICKY, FAKTICKY a ARGUMENTAČNE ukázať, že ďalšia konšpiračná teória nemusí byť až tak konšpiračná, pretože jej nekonšpiračná verzia nedáva absolútne žiadny zmysel.
15.06.2015
Ako každého, aj mňa veľmi znepokojujú akcie horlivých zástancov islámu a to sa netýka len ISIS. Ešte viac ako to ma totiž znepokojujú akcie moslimov na území Európy, kedy sa dožadujú obmedzovania ostatných kvôli svojej viere. Existujú, ako sme si mnohokrát mohli všimnúť, rôzne typy moslimov. Jedni usmiati, spokojní, nič neriešiaci, iní agresívni, obmedzujúci, dožadujúci sa iných, aby sa zmenili podľa ich požiadaviek. Priznám sa, mal som celkom problém zastať k takto rozmanitej veci konzistentný postoj. Ale podarilo sa.
31.05.2015
Téma imigrácie do EÚ je aktuálne dosť horúca a píše sa o nej veľa. Píše sa veľa o tom, prečo by sme nemali imigrantov prijímať spôsobom, aký navrhuje Brusel. Menej sa už píše o tom, prečo by sme ich prijímať mali a vôbec sa nepíše o tom, o čo vlastne ide Bruselu, keď tento na hlavu postavený spôsob riešenia problémov s imigrantmi preferuje, ba dokonca ho jednotlivým štátom vnucuje. O čo tu teda vlastne ide?
23.02.2015
Pamätáte sa ešte na prípad Edwarda Snowdena? Človeka, ktorý vyzradil svetu rozsiahlosť necieleného špehovania súkromia ľudí americkými bezpečnostnými agentúrami? Ja sa pamätám. A dokonca to bol pre mňa veľmi významný krok a fakt. Ale svet sa točí ďalej a zdá sa, že sme všetci pozabudli. Aj ja. Pred pár dňami som však videl dokument Citizenfour, ktorý dokumentuje chvíle zverejnenia týchto informácií Snowdenom a uvedomil som si, že nám ani zďaleka nedochádza, aké dôsledky môže takéto jednanie štátu mať a že sme vlastne svedkami smrti vlastnej slobody a reálnej smrti demokracie.
12.01.2015
Tento víkend som sa opäť na internete zúčastnil pár diskusií na tému Dobrovodský a jeho susedia a neustále ma neprestáva udivovať, koľko pokrytcov chodí svetom. Je to však o to horšie, že sa mnohí z nich považujú za stelesnenie priam až Gándhiovskej láskyk ľuďom, len realita je niekde úplne inde. Chcel by som sa preto prostredníctvom tohoto blogu vyjadriť k pár faktom tohoto problému, rovnako, ako k obom jeho stranám. Budem sa snažiť byť nestranný a brať vec na základe faktov. Ak v niečom zlyhám, uvítam Vaše komentáre a postrehy.
01.01.2015
Referendum o rodine, ako je nazývané, vyhlásené prezidentom Kiskom na 7.2.2015 sa blíži a adekvátne k tomu sa na túto tému zvyšuje aj intenzita vyjadrení verejne činných osôb, rovnako ako množstvo diskusií a emócií vo virtuálnom priestore. Ako to však už medzi ľuďmi býva, aj zástancovia a aj odporcovia nie úplne chápu alebo sa snažia pochopiť skutočný obsah otázok a ich dopad, ale obmedzia sa na jednoduchú emóciu typu - toto je proti homosexuálom a bodka. Obsah otázok je však značne iný a dovolím si na základe reakcií mojich známych, ktorí homosexuáli sú, tvrdiť, že to zďaleka nemá taký praktický a tragický dopad, ako ústne podanie informácií o referende medzi ľuďmi prezentuje. Pozrime sa teda spolu na jednotlivé otázky a poďme si k nim povedať, o čom vlastne sú.
21.12.2014
Už nějakou dobu se na politické scéně i v médiích diskutuje o tom, že by mohly státy EU přijímat uprchlíky ze Sýrie. Někteří jedinci považují tuto možnost dokonce za naši morálni povinnost. Já jsem také člověk a byl bych také moc rád, kdyby lidé netrpěli. Jenže přijímání uprchlíků rozhodně nepovažuji za dobré řešení a to z mnoha důvodů.
xblog©xblog.sk