Stvrtok, 17. Júna 2021

20.05.2014
Tento blog by som chcel venovať všetkým "slniečkovým" ľudomilom, ktorí sú na ostatných nahnevaní za ich "rasistické" a "netolerantné" spoločenské názory, ale pritom sú hlupáci oni, pretože ich bezstarostnosť, "tolerancia" a otvorené náručie, sú spôsobené len buď ich naivitou, hlúposťou alebo neschopnosťou vnímať reálne problémy, s ktorými nemali príležitosť prísť priamo do styku. Rád by som im teda osvetlil niektoré pojmy a situácie, ktoré sú dnes bohužiaľ mnohokrát zneužívané voči ľuďom, ktorí si dovolia povedať otvorene svoj názor a problémy pomenovať pravými menami.
13.04.2014
Tiež Vám pripadá absurdné, ak štát na požiadanie nezverejní nejakú zmluvu a ohradí sa tým, že podmienky zmluvy to nedovoľujú? Prípadne Vám to absurdné nepripadá, ale neviete, či na to náhodou nemajú súkromné spoločnosti obchodujúce so štátom právo? Predsalen, jedná sa o súkromné spoločnosti. Nemajú ony právo nezverejňovanie zmlúv žiadať? Tak sa teda na to pozrime...
23.02.2014
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy. Chomsky sestavil seznam deseti nástrojů manipulace našich médií. V podstatě, povzbuzují hloupost, podporují pocit viny, vytvářejí rozptylování pozornosti nebo vykonstruují umělé problémy a pak je magicky vyřeší. Tyto nejdůležitější techniky jsou zde.
18.02.2014
Prišiel čas vrátiť správu vecí verejných späť z nôh na hlavu. Prišiel čas povedať "HLAVU HORE SLOVENSKO". Návrh Novely Ústavy, ktorý predkladám vracia zvrchovanosť a suverenitu späť slovenskému politickému národu. Tento krok je prvým predpokladom ako sa začať postupne vyrovnávať s deficitom legitimity vzniku Slovenskej republiky. Slovensku republiku treba jednoducho založiť nanovo.
16.02.2014
Kedysi som nechápal, prečo je také zložité vymaniť spoločnosť zo spárov prehnitosti a korupcie. Neštudoval som nejaké vedecké štúdie, nechápal som to proste ako človek. Veď dozviem sa o korupcii, ohlásim ju a dotyčný pôjde do väzenia! Veď to inak ani nemôže predsa byť! Ako však na vlastné oči každodenne všetci vidíme, zďaleka tomu tak nie je. V čom je teda problém?
02.02.2014
Tento článok by som chcel venovať tým ľuďom, ktorí nie sú voči Ficovi až tak vyhranení a naopak, práve začali pociťovať, že možno on by vo svetle posledných udalostí mohol byť ten správny prezident, keďže sa snaží pôsobiť tak, že chce a aj niečo urobí s rómskym problémom, ktorí naopak títo ľudia vnímajú veľmi citlivo a cítia, že by sa v tomto smere niečo urobiť už konečne malo. Nepochybne sa nemýlia. Niekto by už mal niečo urobiť, ale priatelia, buďte si istí, že Fico to nebude. On totiž nechce niečo urobiť, on vás chce len svojou prepracovanou mediálnou hrou oblbnúť. A ak sa mu to podarí, nič sa neporieši a vám zostane iba horký pocit, že ste po miliónty krát naleteli.
30.01.2014
Úžerník! Zloduch! Ľudí pripravil o strechu nad hlavou! Nabalil sa na ľudskom nešťastí a teraz chce byť prezidentom?! Že mu nie je hanba! Toto je možné s blížiacimi sa prezidentskými voľbami vidieť čoraz častejšie na rôznych diskusných fórach. Je to ale pravda? Je Kiska skutočne ten zloduch, ktorý môže za nešťastie mnohých ľudí, ktorí doplatili na nebankovú pôžičku? Mali by sa nebankové pôžičky zakázať?
xblog©xblog.sk