Utorok, 21. Mája 2019

20.05.2014
Tento blog by som chcel venovať všetkým "slniečkovým" ľudomilom, ktorí sú na ostatných nahnevaní za ich "rasistické" a "netolerantné" spoločenské názory, ale pritom sú hlupáci oni, pretože ich bezstarostnosť, "tolerancia" a otvorené náručie, sú spôsobené len buď ich naivitou, hlúposťou alebo neschopnosťou vnímať reálne problémy, s ktorými nemali príležitosť prísť priamo do styku. Rád by som im teda osvetlil niektoré pojmy a situácie, ktoré sú dnes bohužiaľ mnohokrát zneužívané voči ľuďom, ktorí si dovolia povedať otvorene svoj názor a problémy pomenovať pravými menami.
18.05.2014
Keď sme zvolili do úradu prezidenta Kisku, bol to pre nás podobný úspech, ako zvolenie Obamu v USA. Všetci sme sa tešili, že sa to podarilo, vrátane mňa. A stále si myslím, že je to jedna veľká lekcia pre všetkých, voličov aj politikov, že národ netreba podceňovať, lebo sa vie veľmi dobre zmobilizovať. Pán Kiska ale tiež evidentne nie je úplne top kandidát a jeho politická neskúsenosť sa začína naplno prejavovať. Ešte ani nie je oficiálne v úrade a už má prehlásenia, z ktorých sa nejdnému jeho voličovi ježia vlasy na hlave. Preto by som rád pána Kisku o niečom poučil, pretože sa zdá, že je politikou, zákulisnými hrami, slizskými tvárami a požiadavkami, ktoré sledujú niečo úplne iné, než sa hovorí, poškvrnený oveľa menej, ako ja, obyčajný občan. Takže pán Kiska, na margo vašich prehlásení o Ukrajine...
13.04.2014
Tiež Vám pripadá absurdné, ak štát na požiadanie nezverejní nejakú zmluvu a ohradí sa tým, že podmienky zmluvy to nedovoľujú? Prípadne Vám to absurdné nepripadá, ale neviete, či na to náhodou nemajú súkromné spoločnosti obchodujúce so štátom právo? Predsalen, jedná sa o súkromné spoločnosti. Nemajú ony právo nezverejňovanie zmlúv žiadať? Tak sa teda na to pozrime...
25.03.2014
Tento článok som pôvodne napísal 21. júna 2012. Myslím, že je stále aktuálny, len zástupné problémy, pomocou ktorých sa bude mať daný cieľ dosiahnuť, budú iné. Aktuálne tu máme ako veľkého nepriateľa demokracie pred bránami Rusko. Uvidíme, s čím prídu naše hlavy mazané z EU.

Priatelia, buďme kritickí a v dnešnej dobe mediálnych masaží a deformovanej propagandy starostlivo trieďme a zaraďujme poznatky. Neverme slepo všetkému, čo sa v televízii hovorí., ale rozmýšľajme. Rozmýšľajme nad motívmi, či sú dostatočne pádne na to, aby sme sa vzdávali čo i len štipky našej slobody, či tu na riešenie problému nie sú iné, menej obmedzujúce cesty atd. Len kritické rozmýšľanie nad informáciami nám dokáže aspoň trošku poodhaliť pravdu, preto sa pýtajme.. Vždy, všade, až do morku kosti. Ak nám totiž odpovede nebudú dávať zmysel, nebola nám odhalená celá pravda a mali by sme sa začať báť, čo sa to na nás vlastne chystá.
23.02.2014
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy. Chomsky sestavil seznam deseti nástrojů manipulace našich médií. V podstatě, povzbuzují hloupost, podporují pocit viny, vytvářejí rozptylování pozornosti nebo vykonstruují umělé problémy a pak je magicky vyřeší. Tyto nejdůležitější techniky jsou zde.
18.02.2014
Prišiel čas vrátiť správu vecí verejných späť z nôh na hlavu. Prišiel čas povedať "HLAVU HORE SLOVENSKO". Návrh Novely Ústavy, ktorý predkladám vracia zvrchovanosť a suverenitu späť slovenskému politickému národu. Tento krok je prvým predpokladom ako sa začať postupne vyrovnávať s deficitom legitimity vzniku Slovenskej republiky. Slovensku republiku treba jednoducho založiť nanovo.
17.02.2014
Rómska otázka je akýsi strašne zapeklitý problém. Nikto s tým už roky nič nerobí, ale všetci vieme, že tu problém máme a potrebujeme ho riešiť. Doteraz sa všetky vlády zmohli len na táraniny typu dáme rómom prácu a toto a tamto. Páni politici, a kým im tú prácu nedáte, tak sa bude diať čo? Necháme tento problém bublať, až kým bude absolútne nezvládnuteľný?
16.02.2014
Kedysi som nechápal, prečo je také zložité vymaniť spoločnosť zo spárov prehnitosti a korupcie. Neštudoval som nejaké vedecké štúdie, nechápal som to proste ako človek. Veď dozviem sa o korupcii, ohlásim ju a dotyčný pôjde do väzenia! Veď to inak ani nemôže predsa byť! Ako však na vlastné oči každodenne všetci vidíme, zďaleka tomu tak nie je. V čom je teda problém?
xblog©xblog.sk