Nedeľa, 2. Oktobra 2022

11.01.2022
Všetci tak nejak intuitívne cítime, že s nariadeniami vlády a vyhláškami ÚVZ SR to nie je úplne všetko s kostolným poriadkom, ale štátne orgány, ktoré mali byť tie slušné :) zdá sa, myjú ruka ruku. Poďme sa laickým okom pozrieť na to, ktoré zákony vyhlášky ÚVZ pravdepodobne porušujú..
20.07.2021
To, čoho svedkami sme dnes, v dobe Covidovej, sme boli svedkami naposledy pred 2. svetovou vojnou. Perzekuovaní občania druhej kategórie. Nemáte práva, ako majú nadradení. Pre svoje presvedčenie, pre svoju opatrnosť. Špeciálne pruhy pre neočkovaných, zvláštne podmienky po dovolenkách a najnovšie zákaz účasti na spoločenských udalostiach. Ak si z toho vyhodíte ten Covid, tak sa vlastne dostávame mentálne do období šikanovania Židov v Európe pred vojnou, šikanovania černochov v USA atd. A je to otrasné. Je to hanba. A ja sa hanbím za takýto štát. Ak sme sa chceli zbaviť zlodejov a mať konečne krajinu práva a spravodlivosti, tak sa nám stal presný opak.
28.02.2021
Môžeme zaviesť opatrenia, aké len chceme, ak ale nebudú dodržiavané, budú k ničomu. Otázka ale je, má zmysel zavádzať niečo, čo nemôže byť dodržané už z princípu? Lebo ľudia potrebujú žiť a budú žiť. To je východisková axióma. A všetko ostatné pri riadení pandémie sa musí odvíjať od toho. Ale to sa nedeje. Namiesto toho tu máme nezmyselné nariadenia podávané na štýl diktátora - toto nebudete robiť, inak budú pokuty! Samozrejme, aj to je štýl riadenia. Ktorý ale nemôže a nebude fungovať.
01.03.2018
Nikomu, kto sa o prípad vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice čo i len trošku zaujíma, nemohli v celej kauze uniknúť 3 mená: Vadala, Jasaň a Trošková. Z tejto trojice je najzaujímavejšie to posledné. A nielen tým, čím očarilo premiéra. Je to otázka, kto vlastne Trošková je.
16.06.2017
Práve čítam článok o tom, ako sa ľudia pri Prešove boja ísť autom po novej ceste do svojej dediny, lebo tá cesta prechádza osadou a pri jej prechádzaní tam pobehujú deti, hádžu do áut kamene atd. Klasika fungovania neprispôsobivých obyvateľov. Tak ma to opäť priviedlo na myšlienku napísania tohoto blogu, na ktorý sa chystám už dlhšie a je o tom, ako proste nevieme zabezpečiť demokraciu, level 2 (ako tomu ja hovorím).
12.01.2017
Aktuálne brázdi vody slovenských médií téma zatvorených obchodov počas všetkých štátnych sviatkov. Návrh prišiel z dielne koalície a odozva hlavne SaS na seba nenechala dlho čakať. Čiastočne sa nečudujem. Liberáli zastávajú názor, že ak sa ľudia dohodnú (zamestnanci so zamestnávateľmi a tiež na trhu ako ponuka a dopyt), mali by byť obchody otvorené. Ale liberálom v tej mozaike uniká pár veľmi dôležitých kúskov, ktoré posúvajú celý problém do úplne iného svetla.
13.12.2016
Je to smutný príbeh jednej pracovitej ženy, ktorá nechcela nič viac, iba byť čestná. A tak oznámila podozrenia na porušenie zákona pri výbere víťaza zákazky, kde malo ísť o viac ako 500 tisíc EUR. A ako dopadla?
20.09.2016
Nedávno som sa zúčastnil diskusie na tému "eutanázia" a musím povedať, že ma to len utvrdilo v presvedčení, aby bola eutanázia na Slovensku legalizovaná a za jednoznačne stanovených podmienok by ju malo byť na povolené vykonávať. Tej diskusie sa zúčastnili veriaci, ateisti, ľudia "teoretici", ale aj ľudia, ktorí majú skúsenosť s chorobami a stavmi, pre ktoré by mala byť eutanázia povolená. Prečítajte si teda nasledujúce otázky a odpovede a možno sami zmeníte na túto kontroverznú tému názor.
>>
xblog©xblog.sk