Sobota, 5. Decembra 2020

02.11.2020
Na Slovensku umrie ročne plus mínus 55 tisíc ľudí. Slovensko má toho času cca 5.4 milióna obyvateľov. Globálna úmrtnosť na Covid-19 je v závislosti od krajiny v rozpätí 0-1.6%. Na Slovensku to zatiaľ vychádza na 0.35%. Ale aby sme to nepočítali na hrane, lebo niektoré úmrtia z aktuálne infikovaných ešte len prídu, počítajme s 0.8%.
27.08.2020
Ešte niekedy v marci, keď sa informácie o Covide začali šíriť médiami a na Slovensku sa začali objavovať prvé prípady, som bol v prvej várke ľudí, ktorí si hneď začali zahaľovať tvár. Nakúpil som nejaké potraviny, odsťahoval sa z Bratislavy a kompletne pripravil na nemožnosť sa tam vrátiť. Bral som to naozaj vážne. Boli ľudia, ktorí si zo mňa uťahovali, že panikárim, ale to nie je panika. To je zdravý rozum. 3000 mŕtvych denne v jednej krajine nie je niečo, nad čím chce človek pri zmysloch mávnuť rukou. Takže mňa naozaj nikto nemôže označiť za človeka, ktorý sa k tejto téme stavia ľahostajne.
01.03.2018
Nikomu, kto sa o prípad vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice čo i len trošku zaujíma, nemohli v celej kauze uniknúť 3 mená: Vadala, Jasaň a Trošková. Z tejto trojice je najzaujímavejšie to posledné. A nielen tým, čím očarilo premiéra. Je to otázka, kto vlastne Trošková je.
16.06.2017
Práve čítam článok o tom, ako sa ľudia pri Prešove boja ísť autom po novej ceste do svojej dediny, lebo tá cesta prechádza osadou a pri jej prechádzaní tam pobehujú deti, hádžu do áut kamene atd. Klasika fungovania neprispôsobivých obyvateľov. Tak ma to opäť priviedlo na myšlienku napísania tohoto blogu, na ktorý sa chystám už dlhšie a je o tom, ako proste nevieme zabezpečiť demokraciu, level 2 (ako tomu ja hovorím).
12.01.2017
Aktuálne brázdi vody slovenských médií téma zatvorených obchodov počas všetkých štátnych sviatkov. Návrh prišiel z dielne koalície a odozva hlavne SaS na seba nenechala dlho čakať. Čiastočne sa nečudujem. Liberáli zastávajú názor, že ak sa ľudia dohodnú (zamestnanci so zamestnávateľmi a tiež na trhu ako ponuka a dopyt), mali by byť obchody otvorené. Ale liberálom v tej mozaike uniká pár veľmi dôležitých kúskov, ktoré posúvajú celý problém do úplne iného svetla.
13.12.2016
Je to smutný príbeh jednej pracovitej ženy, ktorá nechcela nič viac, iba byť čestná. A tak oznámila podozrenia na porušenie zákona pri výbere víťaza zákazky, kde malo ísť o viac ako 500 tisíc EUR. A ako dopadla?
20.09.2016
Nedávno som sa zúčastnil diskusie na tému "eutanázia" a musím povedať, že ma to len utvrdilo v presvedčení, aby bola eutanázia na Slovensku legalizovaná a za jednoznačne stanovených podmienok by ju malo byť na povolené vykonávať. Tej diskusie sa zúčastnili veriaci, ateisti, ľudia "teoretici", ale aj ľudia, ktorí majú skúsenosť s chorobami a stavmi, pre ktoré by mala byť eutanázia povolená. Prečítajte si teda nasledujúce otázky a odpovede a možno sami zmeníte na túto kontroverznú tému názor.
28.07.2016
Pred zlými ľuďmi nás ochránia iba "zlí" ľudia na správnej strane.
>>
xblog©xblog.sk