Stvrtok, 2. Apríla 2020

27.11.2019
Ekonova, finančný tresk tak veľký, že v okamihu zasiahne celý svet a ekonomika imploduje. Ste pripravení? Ako dlho vydržíte existovať bez príjmu v domácnosti, ak dostanete všetci výpovede? Vydržíte mesiac? Vydržíte tri mesiace? Lebo deň, kedy zostanete pravdepodobne bez akéhokoľvek príjmu, sa blíži. A nielen to. Je veľmi pravdepodobné, že prídete aj o peniaze.
06.11.2019
Vo svetle začínajúceho ekonomického ochladzovania naprieč svetovými ekonomikami a tým sa blížiacej ekonomickej krízy možno stojí za to sa zamyslieť, prečo musí zákonite ďalšia recesia spôsobiť krízu a či by bolo možné nejakým spôsobom týmto extrémnym dopadom bežného ekonomického cyklu zabrániť.
06.02.2018
Už to úplne vidím, ako sa horliví zástancovia skvelej služby rozčuľujú, že hneď, ako je niečo dobré a úspešné, začne to štát riešiť a regulovať a zakazovať. Že predsa zdieľaná ekonomika je budúcnosť a naopak a štáty by to mali prijať a prispôsobiť tomu svoju legislatívu.. Lenže ako to už pri takýchto veciach býva, každý sa sústredí len na svoj pohľad a abstrahuje od mnohých iných faktorov, ktoré môžu byť spoločensky oveľa významnejšie, než sú len peniaze, na ktoré sa tak radi sústreďujú libertariáni.
16.12.2017
Určite ani vám neunikol fenomén posledných týždňov s názvom bitcoin. A možno dokonca uvažujete nad tým, či doňho investovať. Veď kto by nechcel rýchle prachy, všakáno. Neprídete ale o ne? Zarobíte? Na to Vám odpoviem na konci tohoto článku, ale aby sme prišli s rozumným pohľadom na to, či sa jedná o dobrú investíciu alebo o bublinu, poďme si povedať pár vecí o menách a garantujem Vám, že dozviete veci, nad ktorými Vás doteraz ani nenapadlo uvažovať.
01.02.2014
Prečo sa EÚ tak silno zasadzuje o jedinú spoločnú menu? EÚ pritom myslím pár individuí, ktoré sú pri kormidle (a nepochybne hája záujmy niekoho..). Nie všetci sa totiž domievajú, že spoločná mena zvýši stabilitu a ekonomickú aktivitu naprieč štátmi EÚ. Ekonomická spolupráca totiž fungovala aj pri rôznych národných menách a nevznikal tam nejaký zásadný problém. Naopak, ako sme v súčasnosti svedkami, spoločná mena spôsobuje veľké množstvo problémov ekonomicky slabším štátom eurozóny a veľmi pomáha tým vyspelým. Prečo teda také silné lobby za EURO?
>>
xblog©xblog.sk