Utorok, 15. Oktobra 2019

16.02.2018
Tiež len nechápavo točíte hlavou, čo to tí Nemci vlastne stvárajú a vôbec nechápete tie dôvody a vysvetlenia, ktorými nás kŕmia vo vzťahu s imigráciou? Prečo jasne nestanovia nejaké pravidlá, že v poriadku, toto urobíme a takto to nastavíme a hotovo. Že vlastne otvorili bránu EU dokorán a vôbec sa nehodlajú baviť o tom, že by ju nejak privreli? Ak niečo nedáva zmysel, vždy je za tým niečo iné, čo ale nie je dobré spomínať. Prečo?
06.02.2018
Už to úplne vidím, ako sa horliví zástancovia skvelej služby rozčuľujú, že hneď, ako je niečo dobré a úspešné, začne to štát riešiť a regulovať a zakazovať. Že predsa zdieľaná ekonomika je budúcnosť a naopak a štáty by to mali prijať a prispôsobiť tomu svoju legislatívu.. Lenže ako to už pri takýchto veciach býva, každý sa sústredí len na svoj pohľad a abstrahuje od mnohých iných faktorov, ktoré môžu byť spoločensky oveľa významnejšie, než sú len peniaze, na ktoré sa tak radi sústreďujú libertariáni.
16.12.2017
Určite ani vám neunikol fenomén posledných týždňov s názvom bitcoin. A možno dokonca uvažujete nad tým, či doňho investovať. Veď kto by nechcel rýchle prachy, všakáno. Neprídete ale o ne? Zarobíte? Na to Vám odpoviem na konci tohoto článku, ale aby sme prišli s rozumným pohľadom na to, či sa jedná o dobrú investíciu alebo o bublinu, poďme si povedať pár vecí o menách a garantujem Vám, že dozviete veci, nad ktorými Vás doteraz ani nenapadlo uvažovať.
01.02.2014
Prečo sa EÚ tak silno zasadzuje o jedinú spoločnú menu? EÚ pritom myslím pár individuí, ktoré sú pri kormidle (a nepochybne hája záujmy niekoho..). Nie všetci sa totiž domievajú, že spoločná mena zvýši stabilitu a ekonomickú aktivitu naprieč štátmi EÚ. Ekonomická spolupráca totiž fungovala aj pri rôznych národných menách a nevznikal tam nejaký zásadný problém. Naopak, ako sme v súčasnosti svedkami, spoločná mena spôsobuje veľké množstvo problémov ekonomicky slabším štátom eurozóny a veľmi pomáha tým vyspelým. Prečo teda také silné lobby za EURO?
xblog©xblog.sk