Utorok, 21. Mája 2019

27.03.2017
Ani po rokoch od tejto, pre Slovensko nepríjemnej, situácie ma neprestáva udivovať, koľko ľudí je presvedčených, že Radičovej vládu položil Sulík a bola to len jeho vina, že sme sa potom dostali k vláde Fica. Ešte viac ma ale prekvapuje, že si to myslí veľa ľudí, ktorých ja osobne považujem za inteligentných a rozumne zmýšľajúcich. Problém potom môže byť v jedinom - v neznalosti okolností. Ak si teda myslíte tiež, že sme dostali predčasne Fica kvôli Sulíkovi, prečítajte si prosím týchto pár riadkov a svoj názor prehodnoťte. Možno totiž dospejete k inému záveru.
01.12.2016
Poslankyňa Cigániková chcela v parlamente zahviezdiť svojím pokročilým ekonomickým zmýšľaním, ale mám pocit, že po reakcii, ktorá príšla v intenzite tsunami, bude nabudúce držať radšej ústa. A mala by. Je potreba povedať, že si to vôbec nezaslúži za tých "ťuťmákov". Táto záležitosť bola trošku prekrútená a podľa mňa si to pani poslankyňa v momente, ako tých ťuťmákov vyslovila, uvedomila a preto to plátala zlatou vidličkou. Reálny problém je však úplne inde. A to v tom, že SaS naráža na svoje limity a zjavne začína na predné miesta v kandidátke písať nerozmýšľajúcich ťuťmákov. Ale to nie je jediný problém SaS.
28.06.2016
Po rozhodnutí Britov v referende o vystúpení z EÚ sa zniesla nielen silná kritika na voličov, odporcov zotrvania v EÚ, hraničiaca až s verejným hanobením, ale spustila sa aj mohutná diskusia, v ktorej niektoré hlasy spochybňujú samotný inštitút referenda ako nevhodný pre neinformované a manipulovateľné masy.
07.03.2016
20 rokov na Slovensku neriešili politici nič alebo len pramálo. Nič poriadne sa pre spoločnosť nebudovalo, snáď okrem diaľnic, na ktorých sa pakovala jedna garnitúra za druhou a schovávali sa za schránkové firmy. V normálnej spoločnosti západného typu by také vlády skončili hneď. Na Slovensku ale nie. Slováci zniesli a znesú. Znášajú ekonomické problémy, znášajú rozpadnuté školy, znášajú rozkrádanie a už si zvykli aj na nosenie toaleťáku pri hospitalizácii do nemocnice. Čo ale Slovák nerozdýcha, je jeho kriminalizácia, keď chce vyhodiť zo SVOJHO pozemku človeka, ktorý mu tam načierno postavil chatrč.
06.11.2015
Pred poslednými prezidentskými voľbami som bol nadšený. Konečne sme mali solídne vyzerajúceho nestranníckeho kandidáta, ktorý sa zdal, že má názorovo jasno, usporiadané myšlienky, dokáže sa vyjadrovať i vystupovať, bude dbať na pravidlá a dobro národa a dôstojne ho reprezentovať. Po voľbách som bol potom nadšený ešte viac. Opäť vo mne stúpla nádej, že to s nami pri tých voľbých nie je až také zlé a naivne som uveril v to, že máme predsalen šancu sa niekam ako krajina posunúť. Ale, dostavila sa realita a ja každú chvíľu zažívam zo svojho volebného rozhodnutia jedno sklamanie za druhým.
28.06.2015
Nikomu, kto politiku aspoň trošku sleduje, určite neunikla grécka sága a súboj Grécko vs. medzinárodní veritelia. Trvá to už roky, ale až od vymenovania poslednej vlády vedenej Tsiprasom to dostalo "šťavu". Tsipras chce dlhy škrtať a revidovať. A to sa veru veriteľom nepáči. Nepáči sa to ani 99% Slovákov, pretože sme sa za dlhy Grékov zaručili a preto všetci nadávame, akí sú leniví, ako sme ich mali nechať už dávno zbankrotovať atd atd. Na jednu stranu je to pravda (to o tom bankrote). Na druhú stranu si už nikto neuvedomuje druhú časť príbehu a práve tú tu chcem zdôrazniť. Možno zmeníte pohľad na celú situáciu tiež.
12.11.2014
My, občania Slovenskej republiky, 25 rokov po Nežnej revolúcii, sa už viac odmietame prizerať bezbrehému rozkrádaniu štátneho majetku a verejných zdrojov a žiadame preto vládu a parlament SR o vytvorenie a schválenie zákona, ktorý znemožní orgánom verejnej správy, ktoré zastupuju Slovenskú republiku, uzatvárať akékoľvek zmluvy s netransparentnými, schránkovými, prípadne inak pochybnými firmami.
08.09.2014
Dôsledky islamizácie európskych krajín môžeme dnes bez problémov vidieť v bežnom živote v pôvodne štandardných európskych krajinách. Nemecko, Belgicko, Dánsko, Švédsko.. Nie je tajomstvom, že táto nová kultúra doslova valcuje pôvodnú a v týchto krajinách narastá národnostná a náboženská neznášanlivosť. Napriek tomu sú však veľmi prekvapivo európski politici imigrácii moslimov naklonení a nikde nevidieť ani náznak kontroly týchto náboženských skupín, pretože by to bolo "porušením listiny práv a slobôd". Ako by bolo možné sa islamizácii a jej neblahým dôsledkom ubrániť?
>>
xblog©xblog.sk