Nedeľa, 2. Oktobra 2022

A politickým lúzrom roka sa stáva... Igorko
26.06.2019
931x
Vždy ležérny, s úsmevom na perách, s ideou skvelej spoločnosti, kde sa budú mať všetci radi, nikto nebude kradnúť, nikto nebude nikoho nenávidieť a budeme mať dokonalý svet. Pod jeho taktovkou.

Tak to videl až donedávna Igor Matovič, politický lúzer posledného roka na slovenskej politickej scéne, ktorý svojimi nezmyslami už predčil aj Kapitána. A to je čo povedať.

Igorka som si zapamätal, keď bol vo svojej veľkodušnosti schopný svojho názorového oponenta v parlamente zasypať striekačkami. "To bude asi jinej gang", pomyslel som si. Potom robil hovadinky menšie. Normálne by som sa nad tým asi pozastavil, ale zvykli to vždy prebiť akcie, ako zamurovanie vchodu do nebankovky Hlinom, prípadne bozkávanie výložiek Kapitánom. V tom celkovom panoptiku to až tak nevyčnievalo.

Politicky bol Matovič vždy zúfalec, ale uprieť sa mu nedá excelentná schopnosť odhalovať svinstvá. Bonaparte, naši ľudia, grázli.. Bol solídnym "buditeľom" más. Čo je skvelé. Ale kto sa vie vŕtať v ho.nách, nemusí byť ešte schopný budovať paláce. A to je presne Matovičov prípad.

Od istého bodu začali mať ľudia toho jeho šašovstva dosť a preferencie začali upadať. Všetko, čo dovtedy robil iným, sa mu zrazu začalo vracať. Jeho húževnatá hruštička Remišová (ktorú inak neviem, kde zobral - to naozaj nebol po ruke nikto schopnejší?) sa mu začala otáčať za svetlejšou budúcnosťou u Anjela* (ktorý je politicky tak vyprázdený, ako málokto v tom našom panoptiku) a začal sa dostávať do izolácie. Že s ním chce mať politicky málokto čokoľvek spoločného, sa niet čo čudovať. (Veď kto si už dokáže nahrať zákazníka a potenciálneho politického spojenca na záznam a potom ho politicky odstreliť.) Už ho ale opúšťajú vlastní. A nielen poslanci. Tí si kryjú zadky a chcú sa v politike čo najlepšie priživiť, takže tam je motivácia jasná. Ale opúšťajú ho hlavne už aj skalní voliči.

A to Igorko vie. Tak zalovil v mútnych vodách a ide do toho hop alebo trop. Po vzore obchodných spoločností, kde viacero značiek vlastní ten istý majiteľ, založil Igorko novú stranu. Novú značku. Odvážne. Kde sa snaží osloviť vlastne najpočetnejšiu komunitu na Slovensku - kresťanov. Takže stále omiela dokola - za Slovensko! Za slabších! Za rodiny! Nuže, slušný pokus. Ale slovenský volič, ani kresťan, nie je tak blbý, aby to zožral. Ak ide pánovi Matovičovi tak veľmi o Slovensko, o rodiny a o slabších, prečo tieto hodnoty nepropagoval už v OĽaNO? To teraz budú dve značky? A Igorko si vezme všetkých svorne pod svoje krídla? :)

Povestný posledný klinec ale Igi zabil tým, že začal montovať do politiky Zlaticu Kušnírovú, matku zavraždenej snúbenice Jána Kuciaka. Táto tragédia pohla Slovenskom a je mi úprimne ľúto, čo sa pani Kušnírovej stalo. Ale začať ju ťahať do politiky, bolo prerazením povestného morálneho dna. A aby toho nebolo málo, Igorko sa tvári, že on s tým nič! To ona sama.. Ehm.. Jasné..

A tak už všetkým dochádza trpezlivosť a Igorko sa pomaly, ale isto ocitá úplne sám. Skúša ešte fintičky, akože p. Kušnírová pozýva opozíciu na obed a blabla.. Ale..

No nič. Kúpim si popcorn a budem sa ešte chvíľu baviť, kým sa nakoniec poberie zo slovenskej politickej scény, držiac sa za ruky s Hranolom a Kapitánom. A to všetko nie preto, že by mal zlé úmysly. Ale preto, že sa chová ako ho..do. A to slovenský volič naozaj nemá rád.

*A tým vlastne prestúpila z potápajúcej sa lode na polopotopenú.. ..ale veď to ona ešte zistí :)

xblog©xblog.sk