Nedeľa, 2. Oktobra 2022

Je Trošková volavkou talianskej mafie?
01.03.2018
2246x
Nikomu, kto sa o prípad vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice čo i len trošku zaujíma, nemohli v celej kauze uniknúť 3 mená: Vadala, Jasaň a Trošková. Z tejto trojice je najzaujímavejšie to posledné. A nielen tým, čím očarilo premiéra. Je to otázka, kto vlastne Trošková je.

Z histórie, ktorú Ján Kuciak vystopoval vyplýva, že je to žena, ktorej silueta sa vynára z tieňov osôb blízkych talianskej mafii. Tam sa rodí jej pôsobenie. A nasleduje relatívne rýchla kariéra, ktorá končí až na pozícii štátnej radkyne. Otázka ale je, ako sa tam vlastne dostala. Všetky dotknuté osoby o tom totiž mlčia. My všetci sme si naivne mysleli, že je to len tvárička, ktorú si všimol premiér a povolal ju k sebe, aby mu "radila", ale realita môže byť oveľa hrozivejšia. A totiž tá, že mu bola nastrčená prostredím, z ktorého vzišla. A premiér, ako správny svalnatý chlap, po nej chňapol ako po údenom a užíval si jej blízkosť. Čo však, ak bola skutočne nastrčenou volavkou? V tom prípade získavala pre pre spoločnosť nebezpečné skupiny citlivé, možno až prísne tajné informácie. Mohla talianskemu podsvetiu vytvárať styky na najvyšších politických miestach - lebo, kto by už odmietol ponuku dámy, ktorú kryl sám premiér, na stretnutie s jej kamarátom, s ktorým by mohli možno urobiť business? No a nakoniec mohla ovplyvňovať rozhodnutia politicky najvplyvnejšej osoby v krajine. A to je nie dosť veľký, to je veľmi veľký problém. Historicky by to nebol prvý prípad, kedy nejaká organizácia nastrčí niekam pre svoje potreby ženu. Ona za to dostáva nepochybne obrovské benefity, ktoré sú pre mafiu ale kvapkou v mori z benefitov, ktoré im jej pozícia a činnosť prináša. Všetci sú spokojní. Až na bezpečnosť štátu a korupciu, ktorú to podporuje. A možno aj na vraždy. Tým sa zločinecké organizácie tiež nebránili. Na Slovensku je to však veľmi ďaleko za čímkoľvek, čo sme ochotní akceptovať.

S Troškovou je na mieste sa aj zamyslieť, ako to vníma premiér. Ako jeho "radkyňa" mu musela byť blízka. Ako to asi cíti? Fico nie je hlupák. On musí rozmýšľať aj nad verziou, že bol sprosto oklamaný. A kto vie. Možno ju tam k sebe musel vziať pre iné veci. Možno nejaká služba z minulosti od určitých ľudí. Tak mu potom bolo povedané, vezmeš tam túto peknú tváričku a vezmeš tam aj Jasaňa. Ako inak si máme vysvetliť jeho jednoznačné odsúdenie podozrení, že títo dvaja majú styky s talianskym podsvetím operujúcim na Slovensku? Veď on sa tých ľudí jednoznačne zastal! A oni pritom dokázateľné väzby na nesprávnych ľudí majú! Premiér, ak by v ich osobách priamo zainsteresovaný nebol, ich mal okamžite z pozícií odvolať a nechať vyšetrovať. Či nemohlo dôjsť k poškodeniu republiky v dôsledku akcií, ktoré si mohli zo svojich pozícií dovoliť. To ale neurobil. Zastal sa ich a oni potom sami ohlásili svoj odchod z funkcie.. Akože oni sú tak fajn, že to proste pre nás urobia.. Kým sa neobjasní vražda Kuciaka.. Vynára sa teda otázka, môže vôbec o ich odvolaní Fico rozhodovať?? Technicky áno. Ale prakticky? Čo ak pripustíme verziu, že mu tam boli dosadení za nejaké tie služby z minulosti? Potom asi veľmi na výber nemá. Ale tlak je obrovský a spoločenstvo z juhu Európy si možno uvedomilo, že to niečo, čo si mysleli, že je len malé ho.no, začalo prisilno smrdieť, tak dali príkaz na uvolnenie tlaku. Trošková a Jasaň odstupujú.. Ale.. Len do vyšetrenia vraždy?? Veď oni majú dokázateľné vzťahy s ľuďmi dôvodne podozrivými z rozsiahlych trestných aktivít aj bez vraždy! O akom "do vyšetrenia vraždy" sa tu bavíme?? Oni na úrade vlády už nemajú čo hľadať nikdy a ako som písal, majú byť podrobení vyšetrovaniu! Čo ma tiež privádza k ďalšej myšlienke - ako mohol dostať Jasaň bezpečnostnú previerku na najvyšší možny bezpečnostný stupeň?? Ak ju dostal takýto človek, znamená to, že ten proces niekde zlyháva. A potom treba zistiť prečo presne, kto porušil aké pravidlá alebo predpisy, stíhať ho, prípadne prepracovať proces. Ak sú schopné dostať previerku na stupeň prísne tajné takéto osoby, tak to sa na to vykašlime a vôbec ich nerobme. Veď načo! Aspoň ušetríme peniaze.

Je veľmi smutné, že pre odhalenie takýchto svinstiev museli vyhasnúť dva mladé životy, ktoré by aj každý osve mal pre spoločnosť nepochybne väčší prínos, ako všetky ........y, ktoré sú v tomto bordeli zainteresované. Zostáva mi len dúfať, že Ján so svojou snúbenicou nezomreli zbytočne. A je na nás všetkých, aby sme to nedovolili. Česť jeho pamiatke.

P.S.1. Veľmi milo ma na včerajšej TK prekvapil policajný prezident Gašpar. Aj napriek jeho mnohým, pre mňa "prešľapom" z minulosti, bol slušný, vecný, profesionálny a to bolo skvelé vidieť. Začína byť zrejmé, že toto je aj cez jeho čiaru akceptovateľnosti. A všimol som si, že sa úplne po prvýkrát, čo viem  ja, stránil toho, čo povedal Fico (že je informovaný) [teraz mi vlastne aj dochádza, prečo neurobili tlačovku spolu.. Možno už dochádza k rozporom.. Toto, čo sa stalo, je totiž naozaj silné kafe] a prvýkrát izoloval prácu polície od ostatných zložiek - prokuratúry a súdov, ktoré nepriamo označil za súčasti, ktoré nedoťahujú kauzy.

P.S.2. Ako prvú Čižnárovu fakľu v jeho "pekle" očakávam podpálenie stoličky prokurátora, ktorého syn robí s Vadalom business.

P.S.3. Keď som už spomenul ten bordel.. Asi by bolo naozaj načase vymeniť dievčatá...

xblog©xblog.sk