Stvrtok, 17. Júna 2021

Európa pred katastrofou
02.05.2016
3189x
Ešte nikdy som vo vzduchu necítil takú katastrofu, akú cítim v Európe dnes. Je to dôsledok viacerých faktorov - šialená ekonomická situácia, viditeľné miznutie demokracie a nastoľovanie diktatúry EÚ a príprava vojsk na hraniciach s Ruskom. V správach sa tomu samozrejme nikto nevenuje, dnešní tzv. žurnalisti sú totiž sekretárky prepisujúce správy dodané TASR. Ale vďaka alternatívnym médiám a informáciám šíriacich ich prostredníctvom pozorným ľuďom určite neuniká smrtiaci koktejl, ktorý sa tu pre Európanov mieša.

Ekonomika a politika sa v dnešných časoch oddeliť nedá. Politici sa totiž ekonomiky pokúšajú vo svojej naivite riadiť, ignorujúc zásadné ekonomické faktory, a to nemôže viesť k ničomu inému, ako k problémom. A ako je na tom dnes európska ekonomika? A nielen európska. Západná ekonomika. Tzn. EÚ spolu s USA. Je na tom katastrofálne. Zadĺženie je v rozsahu 60% - až k astronomickým 180% HDP, pričom dlh USA je circa 100% HDP. Akosi však nikto dlhy nerieši. Pamätáte sa ešte na "dlhovú" krízu EÚ? Kedy boli dlhy príliš veľké a bolo to považované za problém? A čo sa odvtedy stalo? Myslíte, že dlhy sa znížili? :) A čo naša záporná úroková miera, s ktorou prišla ECB? Banky sú nútené držať peniaze u seba alebo v obehu, aby nemuseli ECB platiť úroky v dôsledku záporných úrokových mier. Zdá sa vám to ako zdravý stav? Kedy vás už v podstate prosia, aby ste si požičali? Nie, nie je to zdravý stav. A tento stav umožňuje ľuďom zadlžovať sa šialeným spôsobom, pričom stačí málo a nebudú schopní svoje dlhy platiť. Napríklad dočasný výpadok zo zamestnania alebo jeho strata bude za takýchto okolností pre ľudí likvidačná. A že sa v ekonomike niečo deje, si môžete sami ľahko skontrolovať na cene zlata, ktorá za posledných pár dní stúpla skoro o 70USD na uncu. To je slušný rast. Čo to môže indikovať? Indikuje to pokles výkonu ekonomík. Investori držia svoje prostriedky tam, kde najviac zarábajú. Doteraz to boli akcie. Ale kedže začína ekonomika globálne spomaľovať, zisky podnikov budú klesať. Tým pádom budú klesať aj ceny akcií. A kedže žiadny investor nechce prísť o peniaze, začne nakupovať statky, ktoré mu vynesú viac, alebo mu aspoň udržia hodnotu, ktorú má. Ak sa začnú vypredávať akcie, začnú investori ukladať peniaze do drahých kovov. A to sa, zdá sa, už začalo diať. Spomalenie ekonomiky ako také nemusí byť problémom. Nakoniec, je prirodzenou súčasťou ekonomického cyklu. Spomalenie ekonomiky v predĺženej ekonomike však môže prostredníctvom domino efektu spôsobiť jej kolaps. A čím je ekonomika predĺženejšia, tým je pravdepodobnosť kolapsu vyššia. Koľkože sme si to povedali, že sú zadĺžené západné ekonomiky? Takže ekonomicky to s nami nevyzerá dobre - spomalenie je tu, ekonomika je predĺžená a kolaps za dverami..

Ďalším problémom Európy sú imigranti. Je nad slnko jasné, že imigrácia do Európy je riadená a finančne je to pre mnohých ľudí veľmi dobrý biznis (a tým nemyslím pašerákov). Prečo imigrácia? Dôvodov môže byť viac. Môže to byť rozbitie národnej identity a rasovej uniformity Európanov. Prisťahovalecký Sýrčan tu bude rád hulákať, že on je Európan a on chce EÚ.. Samozrejme, lebo on nie je ani Slovák, ani Maďar, ani Nemec. On je Sýrčan. Ale pre EÚ budú takito ľudia vodou na mlyn. EÚ so totiž zjavne vytvára vlastné obyvateľstvo. EÚ nie je spolkom štátov v ich prospech. Nie. EÚ si ide svoju cestu. Tiež budú pre nich oveľa lepší jednoduchí ľudia, bezhlavo veriaci svojmu imámovi, než demokraticky a rozumne zmýšľajúci Európan. Potom bude stačiť ovládať imámov a nebude potreba riešiť nič ďalšie, lebo všetko bude prehrešok voči Bohu a také niečo si z týchto privandrovalcov urobiť nikto nedovolí.

No a čerešničkou na torte sú akuálne vojenské manévre NATO na hranici Ruska. V médiách sme masírovaní informáciami o tom, ako Rusko urobilo toto a tamto, akí su zlí - zlí zlí Rusi, len keď si opäť zrovnáte fakty, zistíte, že Rusi sa vlastne len bránia. Zaznamenali ste za posledných 20 rokov nejaký pokus Ruska o útok na nejakú krajinu? Samozrejme, každý pribehne s Krymom. Viete, s Krymom bolo všetko v poriadku, kým si na ovládanie Ukrajiny nezačali robiť zálusk Američania. Ak si myslíte, že táram, treba tému preštudovať. Anexia Krymu bol len dôsledok akcií Američanov? A ako to môžem dokázať? Jednoducho. Ukrajina sa aj s Krymom od Ruska odstrhla v roku 1991. Prečo si Rusi nezobrali Krym už dávno, ale 24 rokov po jeho odtrhnutí sa ak osúčasť Ukrajiny? Dokonca si ho nevzali ani po Oranžovej revolúcii v roku 2004, kedy na Ukrajine vznikla prozápadná vláda.. Tak trochu tajomstvo, že? Ale médiá sú plné rečí o tom, ako majú Rusi mocenské chúťky... matematika je ale jednoduchá - ak by nemali mocenské chúťky Američania, Rusi by nemuseli reagovať. 

A toto je v pár riadkoch zhrnutý jeden veľký problém, ktorý sa blíži. Ak je mnohým ľuďom v mojom okolí jasné, že sa blíži ekonomický kolaps, myslíte, že to nie je jasné politikom? Zvlášť tým európskym? Ale je. Tým, ktorí stoja pri kormidle, je. Otázka teraz je - súvisia manévre NATO pri ruských hraniciach a neuveriteľná antiruská propaganda s ekonomickým kolapsom, ktorý máme pred dverami? Ako sa hovorí, všetko so všetkým súvisí a nič nie je náhoda. Viete, aké spoločenské pomery viedli k druhej svetovej vojne? Chudoba, hyperinflácia, ťažký život. Stačilo pár fanatikov a vyčerpaní ľudia sa chytili a už to išlo. Viete, čo sa hovorí, že je najlepším oživiteľom ekonomiky? Vojna. Takže? Myslíte, že tieto dve veci súvisieť môžu? Môžu a podľa mňa aj súvisia. A keď budú Európania vyhnaní do vojny, myslíte, že pôjdu bojovať aj imigranti? Alebo ich vlády nechajú tvoriť nových "Európanov", pričom tých pôvodných nechajú vyzabíjať vo vojne? Každý, nech si urobí svoj názor.

P.S. Kým som dopísal tento článok, zdraželo zlato o ďalších 5 dolárov na uncu.

xblog©xblog.sk