Stvrtok, 17. Júna 2021

Ako Kotleba prišiel, prečo môže byť problémom a ako môže odísť
07.03.2016
2658x
20 rokov na Slovensku neriešili politici nič alebo len pramálo. Nič poriadne sa pre spoločnosť nebudovalo, snáď okrem diaľnic, na ktorých sa pakovala jedna garnitúra za druhou a schovávali sa za schránkové firmy. V normálnej spoločnosti západného typu by také vlády skončili hneď. Na Slovensku ale nie. Slováci zniesli a znesú. Znášajú ekonomické problémy, znášajú rozpadnuté školy, znášajú rozkrádanie a už si zvykli aj na nosenie toaleťáku pri hospitalizácii do nemocnice. Čo ale Slovák nerozdýcha, je jeho kriminalizácia, keď chce vyhodiť zo SVOJHO pozemku človeka, ktorý mu tam načierno postavil chatrč.

Čo Slovák tiež nerozdýcha, je neustále zvýhodňovanie ľudí, ktorí prispievajú tejto spoločnosti ničím, alebo len veľmi málom a na druhú stranu z nej len berú. Čo Slovák nestrávi je, keď ho dobre že nie nasilu huckajú proti iným národom. A Slovák tiež nestrávi, keď mu nejaká žena mimo zmyslov rozkazuje, čo má urobiť so svojim domom a koho si tam má vziať. A Slovák je človek kľudný, nekonfliktný. Nerád sa háda, ohne chrbát, keď treba, a ide sa ďalej. Ale všetko má svoje hranice. A tie slovenské padli túto sobotu. Kotleba nie je zlá voľba voličov. Kotleba je symptóm chorej, neliečenej spoločnosti, kde sú nastavené pravidlá, ktoré nekorešpondujú s reálnym vnímaním spravodlivosti ľuďmi. A tí už neveria v právo a kecy politikov. Oni potrebujú riešiť svoje problémy a tento odkaz je teraz jasný viac, ako kedykoľvek predtým.

8% je obrovské množstvo hlasov. Kotleba zjavne ľudí oslovil. Vo finále, má veľmi dobré názory v mnohých mnohých veciach a vníma ich presne tak isto, ako väčšina Slovákov. Aj napriek tomu je však Kotleba problém. A to hlavne z dôvodu, akú skupinu ľudí ťahá so sebou na výslnie. Mal som tú -česť- čítať po výsledkoch volieb komentáre niektorých jeho podporovateľov a tiež som počul o niektorých ich výčinoch. Stručne povedané, toto nie je dobré. Nech by mal Kotleba akékoľvek dobré úmysly so Slovenskom, nepochybujem, že si svojich podporovateľov bude chrániť a ak sa to začne diať na celoštátnej politickej úrovni, budeme mať všetci obrovský problém. Treba mu v tom preto jednoznačne zabrániť. Ale každému človeku, ktorý vie narátať do päť, je jasné, že sa to nedá docieliť jeho opovrhovaním, jeho ignoráciou, pľutím, ani ničím iným a chráň nás Boh od niekoho, kto by sa nebodaj snažil ĽSNS zakázať. Na kreténov tu už skutočne priestor nemáme. Vo finále, ĽSNS je plnohodnotný politický subjekt, zvolený občanmi a má preto úplne rovnaké práva, ako akákoľvek iná politická strana. kto to nerešpektuje, pošliapava nielen demokraciu, ale leje ešte olej do ohňa už aj tak rozhnevaných voličov a ako vidíme, nie je nič, čo Slovák nenávidí viac, ako je neprávo. Preto je potrebné jednať s ĽSNS ako s takým subjektom a zároveň je zodpovednosťou demokratických síl zabezpečiť na Slovensku taký právny stav, aby ľudia mohli buldozérom zo svojho pozemku vypratať akéhokoľvek -votrelca-, ktorý sa tam rozhodne urobiť si domček, pomôže dôchodcom, ktorým chodia osadníci na dvor zabíjať a kradnúť hydinu a psov a tiež také postoje voči EÚ, ktoré budú chrániť našu krajinu tak, ako si to my, jej občania, predstavujeme.
Preto novej vláde vôbec nezávidím. Totiž okrem riešenia ekonomických a iných -bežných- problémov krajiny, bude jej úlohou zbaviť Slovákov pocitu nepravosti a tým vygumovať Kotlebu z parlamentu. Ak sa jej to nepodarí, bude Kotleba v roku 2020 nový slovenský premiér. A to sa asi zhodneme, že nebude dobré.

Slovenská spoločnosť sa aktuálne nachádza v bode zlomu, ktorý môže ísť cestou uzdravenia sa spoločnosti, alebo k jej sebazničeniu. Paradoxne, sú to demokratické strany, ktoré majú v rukách riešenie, ako spoločnosť uzdraviť. Tým riešením je reálna politika. Politika riešenia problémov, pričom musia veľmi rýchlo zabudnúť na politickú korektnosť a musia dať opäť právu miesto, ktoré mu odjakživa náleží a ako ho má národ v sebe zakorenený. Dúfam, že sa im to podarí.

xblog©xblog.sk