Utorok, 21. Mája 2019

Real Madrid, islám a európska tolerancia
18.12.2015
2394x
Hoax tu, hoax tam, dnes je hoaxov plný internet a človek musí byť ostražitý, aby nenaletel. Preto som vzal informáciu o tom, že Real Madrid údajne zmenil svoje logo a kríž na vrchu korunky "zrušil" kvôli svojmu islámskému sponzorovi, veľmi vlažne. Rád si však overujem veci a tak som zašiel na oficiálne stránky slávneho futbalového klubu Real Madrid, aby som sa na vlastné oči presvedčil.

Moja duša zostala na mieste. Logo je detailne viditeľné iba na niektorých miestach, ale ako môžete vidieť napríklad na tomto odkaze, kríž je tam, kde má byť. A tak som si povedal, že len ďalší hoax. Ale len do včera večera. Zapnem televíziu, kde práve bežala reklama na zápas Realu (myslím na Markíze) a pri finálnom zobrazení znakov tímov nám v znaku Realu kríž skutočne zmizol a logo bolo zobrazené tak, ako ho vidíte na tomto obrázku. ..a ja som zostal v nemom úžase.

Áno priatelia, Real Madrid skutočne zrušil kríž na svojom logu, pretože má muslimských sponzorov (National bank of Abu Dhabi apod.) a to, že na oficiálnych stránkach kríž stále je je najskôr len vďaka patriotickému správcovi stránok.

Možno sa vám zdá toto moje filozofovanie nad krížikom kdesi v logu úplne zbytočné, ale podľa mňa sa jedná o závažnú vec. Zvlášť v dnešnej dobe politikmi vnucovaného multikulturalizmu. Každý politik má plné ústa reči o tom, akým je islám vlastne náboženstvom mieru (hoci správy z islamských krajín ukazujú niečo úplne iné) a ako by sme mali byť k nemu tolerantní. Ja sa ale veľmi obávam, či je sám islám dostatočne tolerantný na to, aby bol schopný sa v multikultúrnej spoločnosti integrovať. A úpravy v znaku Realu Madrid ma presviedčajú o tom, že nie.

Každú chvíľu čítam a počúvam, čo všetko uráža moslimov. Urážajú ich psy, urážajú ich vianoce, uráža ich bravčové, urážajú ich kríže, uráža ich kreslenie ich proroka.. No a moslimovia nemajú problém proti všetkému, čo ich "uráža" bojovať. A tak sa dožadujú stiahnutia bravčového, napádajú psov európskych psíčkarov, niektorí strieľajú karikaturistov... Potom existuje ale jasná potreba stanoviť si pravidlá spolužitia. Predovšetkým - vstup do Európy a akceptovaná forma islámu môže byť len taká, ktorá bez výhrad strpí iné náboženské a kultúrne prejavy, hoci ich islám neschvaľuje. Kríže ich síce urážať môžu, ale nesmú proti nim bojovať žiadnou formou a ani sa dožadovať ich stiahnutia. Rovnako musia zniesť vtípky na adresu proroka, nemôžu mať problém s vianočnými stromčekmi, musia si zvyknúť nakupovať u mäsiara, kde visí aj bravčové, nemôžu mať problém s krížom v logu futbalového klubu atd atd. No a presne takáto forma islámu je v Európe jediná akceptovateľná. Žiadna iná. A ak takáto forma neexistuje, potom islám nemá v demokratickej Európe čo robiť. Európska tolerancia má tiež svoje hranice a tie musia byť jasne deklarované.

Je neakceptovateľné tolerovať netolerantné náboženstvo alebo ideológiu. Akékoľvek a akúkoľvek.

xblog©xblog.sk