Utorok, 21. Mája 2019

Pán Kiska, Vy nie ste len sklamaním...
06.11.2015
7834x
Pred poslednými prezidentskými voľbami som bol nadšený. Konečne sme mali solídne vyzerajúceho nestranníckeho kandidáta, ktorý sa zdal, že má názorovo jasno, usporiadané myšlienky, dokáže sa vyjadrovať i vystupovať, bude dbať na pravidlá a dobro národa a dôstojne ho reprezentovať. Po voľbách som bol potom nadšený ešte viac. Opäť vo mne stúpla nádej, že to s nami pri tých voľbých nie je až také zlé a naivne som uveril v to, že máme predsalen šancu sa niekam ako krajina posunúť. Ale, dostavila sa realita a ja každú chvíľu zažívam zo svojho volebného rozhodnutia jedno sklamanie za druhým.

Ak sa pozriete do histórie mojich blogov, mňa nemôže z podjatosti voči Kiskovi obviniť skutočne nikto. Ešte pred prezidentskými voľbami, keď ho mnoho ľudí označovalo za úžerníka, som sa ho zastal a v blogu vysvetlil, že to, čo robil, je úplne fér a v poriadku. A za tým si stojím i dnes. Pohľad sa ale zmenil na mnohé iné veci.

Kiska rozhadzovač

Lietať si lietadlom každý víkend alebo každý druhý domenkov do Popradu je podľa môjho názoru dosť rozhadzovačný luxus. A aj keď by to bolo možno prijateľné v USA, nie je to, minimálne z morálneho hľadiska, prijateľné v krajine, kde žije pomaly polovica ľudí na hranici chudoby. Pán prezident to síce skúšal obkecať tým, že po zemi by to bolo nebezpečné a bolo by to nákladnejšie, lebo ochranka by musela napríklad zebezpečiť každú vlakovú stanicu, ak by šiel vlakom, ale ako v mnohých iných prípadoch, pán prezident dosť podceňuje fakt, že aj bežní Slováci majú mozog, ktorý zrejme postráda jeho ochranka. Čo tak limuzínkou, pán prezident? To by ste v Bratislave nasadli, jedného borečka z ochrany za volant, druhého vedľa neho a voilá, bolo by to lacnunké, až by ste sa divili. Ale to by trvalo trošku dlhšie, než lietadlom, však? No nič, skúste porozmýšľať...

Úprava 11.6.2015/15:24 - bolo mi povedané, že pro ceste limuzínou musí byť zabezpečená každá odbočka a piloti aj tak musia mať nalietané hodiny, takže to vraj nakoniec lietadlo vyjde omnoho lacnejšie a tento spôsob mu bol údajne doporučený ministrom vnútra.
V rámci objektivity teda pridávam túto informáciu a ponechávam aj pôvodný text.

Kiska kašľajúci na pravidlá

Je to len pár dní, čo denník Pravda uverejnil informáciu, že náš prezident sa opäť kdesi rekreuje, (údajne piaty krát tento rok), čo je v poriadku, len to robí akosi potajomky, lebo personál Hradu akosi zabudol zvesiť prezidentskú štandardu. Aj keď, nemyslím si, že zabudli. Skôr im bolo povedané, aby to nechali tak, aby zas nemali ľudia kecy, že zas niekde trávi pekné chvíle. Nuže, pri Gašpim som sa veľmi nečudoval, že si 3 dni nemohol spomenúť, či bol niekde na futbalovom zápase alebo na dovolenke alebo kde inde. Gašpi bol kapitola sám o sebe. Ale že sa bude utajovať aj prezident, ktorý chcel strašne reprezentovať dobro, právo a dodržiavať pravidlá, to ma vcelku prekvapilo.

Kiska Slovák Neslovák

Tie vyššieuvedené prehrešky by sa dali relatívne prehliadnuť, konieckoncov, v našej krajine je to národný folklór (aj keď ste sa to, pán prezident, zastrájali zmeniť), čo sa ale prehliadnuť nedá, sú mnohé vyjadrenia, ktoré ostro kolidujú s vôľou národa, ktorý zastupujete a ktorý Vás volil.

Viete, pán Kiska, aj keby sme boli ten najsprostejší národ na svete, Vy nás máte zastupovať a tlmočiť do sveta našu vôľu. Tak to je. Vy ste to ale pochopili naopak, Vy máte pocit, že nás treba poučovať, čo je správne a čo nie. A že všetci naokolo vedia najlepšie, čo je pre nás dobré, len my to nevieme. Presne takto sa správate. Samozrejme, môžeme sa mýliť. Čo tak ale pokúsiť sa nás presvedčiť, že to vnímame zle a buď nás presvedčíte alebo nie, ale za každých okolností budete reprezentovať národ, nech sa už jeho vôľa zhoduje s Vaším názorom alebo nie? Lebo to je, pán prezident, demokracia. Už ste to slovo určite počuli, či?
Samozrejme teraz narážam na tému utečencov. Celá táto téma je s prepáčením jedno veľké zapáchajúce ... , do ktorého nás všetci nútia stúpiť. Lenže každá hlava so štipkou rozumu, než do nejakého ... stúpi, rozmýšľa: Skutočne tam musím stúpiť? Ako je to veľké? Ako zapácha? Dá sa obísť? atd atd. Vy ale nerozmýšľate. Vy len tliachate stále dookola: stúúúpiť, stúúúpiť! A keď si národ klepe na čelo, či máte všetkých 5 pokope, Vy máte v sebe tú drzosť spochybňovať ľudskosť národa, ktorý zastupujete?? Nehanbíte sa? Národ totiž nie je nenormálny. Národ má len otázky, na ktoré nedostáva odpovede. A ani nemôže. Lebo by boli samozrejme nelogické a indikujúce sebazničenie. Tak Vám zostáva len to Vaše " Stúúúpiť, stúúúpiť!" a popri tom prskať na Slovákov, akí sú.

Kiska Američan rusobijec

A toto je, čo sa Vášho vystupovania, pán Kiska, týka, konečná. Ste si istý, že hájite záujmy Slovenska? Vykľul sa z Vás totiž jeden neuveriteľný rusobijec. Nevidím naľavo, nevidím napravo, Rusi sú zlo! Predvčerom ste sa v Bukurešti vyjadrili, že máte strach z mocenských ambícií Ruska a žiadate na našom území trvale rozmiestnené jednotky NATO. Máte predstavu, koľko ľudí u nás má strach z Ruska a koľkí tu chcú viac jednotiek NATO? Lebo od studenej vojny bol vo svete relatívne kľud, kým Američania nezačali svojimi vojskami brázdiť cudzie krajiny. Sú to skutočne Rusi, ktorých aktivít by sme sa mali báť? Mne to tak nepripadá. Sú to už roky, čo mám pocit, že svetovým agresorom je USA a pritakávaním jeho politike, pán Kiska, robíte agresorov aj z nás. A ja nechcem byť agresor. Ja tu nechcem viac jednotiek NATO. Nie je to tak dávno, čo sme oslavovali vyšupnutie jednej ochrannej armády z našeho územia a Vy nás už úspešne pcháte do náručia druhej. Uvedomujete si, že nás vystavujete riziku a zvyšujete napätie medzi štátmi? A kvôli čomu? Skúste sa opýtať ľudí, či tu chcú jednotky NATO. Skúste sa opýtať, či majú dojem, že nás Rusi ohrozujú. Skúste sa opýtať, či by šli v prípadnej vojne proti Rusom bojovať. A ak na to nemáte čas, skúste si niekedy strihnúť tú cestu do Popradu limuzínou a párkrát sa cestou zastaviť na náhodných miestach a opýtajte sa. Možno budete prekvapený.

Suma sumárum, namiesto čestného prezidenta Slovenskej republiky, ktorý pred voľbami pôsobil dojmom, že bude čestný, morálny a dodržiavať zákony a predpisy, tu máme druhého amerického veľvyslanca, ktorý má pravidlá v paži rovnako, ako ten predošlý. Tento je však predsalen trošku nebezpečnejší, lebo narozdiel od toho predošlého nepôsobí na prvý pohľad dojmom čerstvého absolventa pomocnej školy a jeho vyjadrenia teda budia dojem rozumných myšlienok. Pre mňa osobne ste ale, pán Kiska, veľkým sklamaním a keby som vedel, čo budete stvárať a ako budete kotkodákať proamerické žvásty bez ohľadu na to, či sú morálne, rozumné a v súlade so záujmami a postojom národa, ktorý máte reprezentovať, zostal by som radšej v deň volieb doma. Čo je však ešte horšie je, že nie ste len sklamaním. Každé takéto sklamanie totiž vo voličoch zabije ďalší kúsok nádeje, či má vôbec na Slovensku zmysel chodiť k voľbám.

xblog©xblog.sk