Nedeľa, 2. Oktobra 2022

Komu prospieva národnostná a kultúrna tolerancia?
08.06.2014
5126x
Dvojitý meter. To je realita dnešných dní v Európe. Už ani nemôžete otvorene povedať to, čo vedia všetci, pretože budete označený za rasistu, fašistu, xenofóba a neviem akého fóba a to len preto, lebo to, čo sa deje vo Vašom okolí je absolútne nezlúčiteľné s dôstojným spôsobom života. Čo je však ešte viac zarážajúce je fakt, že naše vlastné vlády nám upierajú právo na spokojný a kľudný život vo vlastnej krajine na úkor ľudí, ktorí sa o jej dnešný stav nijakým spôsobom v dobrom nepričinili. Komu môže takýto prístup prospievať?

Moja krajina je môj dom. Dom, ktorý som zdedil po svojich rodičoch a oni po svojich rodičoch a tak ďalej až ďaleko do histórie. Celé tieto generácie predomnou na tejto krajine pracovali. Viac alebo menej, nech je to ako chce. Jej dnešný stav je však stav, ktorý som ja zdedil a mám právo v ňom bývať v kľude a v pokoji a nikto, kto na tomto dnešnom stave nepracoval, nemá najmenšie právo rušiť mi môj kľud a ničiť mi život. Je to analogické stavu, kedy do Vášho domu prichýlite človeka, ktorému bolo niekde zle a chcel by žiť lepšie. Keď Vám začne na dvore robiť neporiadok, začne si po nociach púšťať hlasno hudbu, proste čokoľvek, čo Vám otravuje život, vykopete ho odtiaľ raz dva, či nie? A s našou krajinou je to presne to isté. Naša zem nie je niečo, čo je tu pre všetkých, ktorí si zmyslia, že by tu chceli žiť, ale zároveň si žiť po svojom, nebrať ohľad na nič a nikoho. Tak to nefunguje. Naša krajina je naša a je to naše dedičstvo po našich rodičoch. Presne ako ten dom.

Ako ste si ale všimli, každý, kto sa snaží hájiť si svoje hodnoty, je označovaný za zlého. A dokonca nie sú stanovené ani fér pravidlá, pretože čo je dovolené jednému, druhému sa upiera. Komu je však toto posúvanie hraníc férovosti prospešné?

V dnešnej dobe sa v civilizovanom svete vojny nevedú. Aspoň nie štandardné vojny. A už vôbec sa nevedú proti "spojencom". Ale v zmysle hesla "kamarád taky rád", by nebolo zlé prísť aj k územiam spojencov, však? Ako to však môžete urobiť? Viete, že ste štát na technologickej špičke, disponujete obrovským množstvom peňazí, ale sakra, čo národná hrdosť niektorých krajín? Čo keď sa postavia na zadné, že táto krajina patrí nám?? S tým sa treba nejak vysporiadať. Tak čo tak začať raziť cestu "tolerancii"?? Nebudú smieť povedať, že túto zem môžu kupovať len obyvatelia XXX, lebo to vyhlásime za netolerantné. Nebudú mocť povedať, že na tomto území bude len náboženstvo YYY, ktoré je tam po stáročia, leby to vyhlásime za netolerantné. Nebudú môcť povedať, že tu máme takúto kultúru a prispôsobte sa, pretože to vyhlásime za netolerantné. Na čom jedinom bude záležať?? Na peniazoch. A tých máme dosť. Voi lá, a je vystarané. Žiadny z pôvodných národov Európy si už nebude môcť nárokovať svoje zdedené hodnoty, svoju kultúru, svoju zem, pretože to bude vyhlásené za intolerantné. Na čom jedinom bude teda záležať? Na peniazoch. A tých majú bohužiaľ veľa iní a nie Slováci, nie Gréci a ani Španieli...

Takže k tým dvojitým metrom dnešnej tolerancie - možno je to len úvod, ako v bežných obyvateľoch deformovať/zlomiť všeobecne zažitý zmysel pre spravodlivosť. Pre to, čo je fér na čo mám vo svojej zdedenej krajine právo. A ak sa to bude robiť dostatočne dlho, podarí sa to. Stará, nezlomná generácia, v ktorej je zmysel pre spravodlivosť zakorenený hlboko, časom pokape, stredná sa prispôsobí a tá mladá už bude narodená do sveta plného pokriveného vnímania spravodlivosti a práva a nebude jej pripadať nič zvláštne na tom vzdať sa svojej zeme, predože TOLERANCIA je viac, ako moje právo na spokojný život.

xblog©xblog.sk