Utorok, 21. Mája 2019

Kiska chce hovoriť o intervencii na Ukrajine?
18.05.2014
2793x
Keď sme zvolili do úradu prezidenta Kisku, bol to pre nás podobný úspech, ako zvolenie Obamu v USA. Všetci sme sa tešili, že sa to podarilo, vrátane mňa. A stále si myslím, že je to jedna veľká lekcia pre všetkých, voličov aj politikov, že národ netreba podceňovať, lebo sa vie veľmi dobre zmobilizovať. Pán Kiska ale tiež evidentne nie je úplne top kandidát a jeho politická neskúsenosť sa začína naplno prejavovať. Ešte ani nie je oficiálne v úrade a už má prehlásenia, z ktorých sa nejdnému jeho voličovi ježia vlasy na hlave. Preto by som rád pána Kisku o niečom poučil, pretože sa zdá, že je politikou, zákulisnými hrami, slizskými tvárami a požiadavkami, ktoré sledujú niečo úplne iné, než sa hovorí, poškvrnený oveľa menej, ako ja, obyčajný občan. Takže pán Kiska, na margo vašich prehlásení o Ukrajine...

"Je potrebné hovoriť o intervencii na Ukrajine"

Vy ste sa zbláznili??? Vy si sadnete s Rasmussenom, ten Vám samozrejme nabulíka nezmysly, ktoré potrebuje, ako sa veci majú a čo by rád, aby ste prezentoval a urobí nejaké bububu a Vy hneď začnete mediálne rozkrikovať názory o intervencii??? Zlé, pán Kiska, veľmi zlé... Svet nie je len NATO. Svet nie sú len USA a svet tiež nie je len Merkelová. Treba sa naučiť nepchať hneď každému niekam, treba mať svoj názor na vec, treba diskutovať. Treba si overovať fakty, či to, ako je Vám/nám niečo prezentované, tak skutočne je. Treba podporovať demokraciu a demokratické myšlienky. Treba podporovať (aj na Ukrajine) demokratický proces, treba podporiť voľby, treba podporiť rokovania. A presne toto treba povedať aj Rasmussenovi. Ja viem, jemu sa to páčiť nebude. Ale to je jeho problém. Slovensko sa musí správať tak, aby sa nedostalo do zbytočných problémov v oblasti medzinárodných vzťahov. V tomto si vezmite príklad od Róberta Fica. Nech je aký chce, má svoj názor a vie si ho hájiť. Takže poučenie - rozmýšľať a nepchať sa... (Ak nás teda nechcete úmyselne zatiahnuť do vojny s Ruskom)

"Je potreba hovoriť o našich záväzkoch voči NATO"

Keď som na webe uvidel návrhy na petíciu proti vstupu vojsk NATO na naše územie, trochu som sa pousmial. NATO sme predsa aj my. Nemôžeme byť NATO a zakázať vstup na naše územie partnerským vojskám, to je nezmysel. Môžeme však, dokonca, mali by sme, urobiť niečo iné: prehodnotiť naše členstvo v NATO. NATO bolo v časoch, keď sme doň vstupovali, zamýšľané ako obranné zoskupenie. To však dnes už evidentne neplatí. Agresívna politika USA v súčinnosti s NATOm, ktoré je už ofenzívne, nie defenzívne, je pre nás veľkým nebezpečenstvom. A nanešťastie, toto zoskupenie nie, že nám z bezpečnostného hľadiska pomôže. Aktuálne nás skôr ohrozuje a potenciálne má blízko k tomu, aby nás do vojny zatiahlo. A prečo? Nie pre našu ochranu. Ale pre záujmy USA. Vy sa chcete ísť biť s Rusmi pre záujmy USA? Takto ste to mysleli s tým plnením záväzkov voči NATO?

Pán Kiska, ako nášho budúceho prezidenta Vás vyzývam, aby ste konali najlepšie ako sa dá v záujme Slovenskej republiky. Preto Vám doporučujem zorientovať sa v medzinárodných vzťahoch, uvedomiť si, koho máme za dverami a kto tu len bliaka spoza plota, že pľuvajte naňho, len pľuvajte, pretože ten spoza dverí tu dokáže byť raz dva a vysvetlí nám to, ale tí spoza plota, pán Kiska a tomu verte, tí spoza plota sa nezaujímaju o nás, ani keby sme s nimi podpísali zmluvu krvou. Tí neobetujú jediný tank bez toho, aby za tým nevideli nejaký zisk pre seba. Takže moja rada, nepchať sa, rozmýšľat, konať a prehlasovať triezvo so zreteľom na dobro, bezpečnosť a stabilitu SR pri zachovaní dobrých vzťahov so susedmi priamymi, ako aj so štátmi na kontinente. Vyplatí sa to.

xblog©xblog.sk