Nedeľa, 2. Oktobra 2022

Ako chce Fico vyriešiť rómsky problém (a potom sa nám vysmiať do tváre)
02.02.2014
5179x
Tento článok by som chcel venovať tým ľuďom, ktorí nie sú voči Ficovi až tak vyhranení a naopak, práve začali pociťovať, že možno on by vo svetle posledných udalostí mohol byť ten správny prezident, keďže sa snaží pôsobiť tak, že chce a aj niečo urobí s rómskym problémom, ktorí naopak títo ľudia vnímajú veľmi citlivo a cítia, že by sa v tomto smere niečo urobiť už konečne malo. Nepochybne sa nemýlia. Niekto by už mal niečo urobiť, ale priatelia, buďte si istí, že Fico to nebude. On totiž nechce niečo urobiť, on vás chce len svojou prepracovanou mediálnou hrou oblbnúť. A ak sa mu to podarí, nič sa neporieši a vám zostane iba horký pocit, že ste po miliónty krát naleteli.

V poslednej dobe som zo strany Smer-u zaznamenal nasledujúce akcie, ktoré sa snažia veľmi cielene zapôsobiť na rozpoloženie pár percent voličov:

  • Prehlásenie Kaliňáka, že je rasista
  • Tajomné vystúpenie poslanca Smer-u Muňku
  • Návšteva PZ premiérom Ficom v Moldave nad Bodvou

Toto všetko sú kroky, ktorými sa Fico snaží zahrať na citlivú antirómsku strunu a prezentovať sa ako niekto, kto s týmto problémom chce niečo urobiť. Ale nie, priatelia, nenechajte sa zblbnúť. Ide len o dokonalú, opakujem DOKONALÚ a profesionálnu prácu ním najatej agentúry, ktorá mu diktuje, čo má presne urobiť, aby na ľudí zapôsobil. Ficova agentúra si je totiž sakramenstky istá, že tieto informácie sa dostanú k ľuďom, ktorým sú adresované a ako na nich zapôsobia, ale už sa nedostanú k osadníkom, ktorí sú dlhodobo Ficovými neochvejními voličmi, resp. si tieto informácie neinterpretujú tak, ža by to bolo niečo, čo ich ohrozuje. Proste dokonale mierená rana na citlivé miesto voličov...

Ak vo Vás Kaliňák v poslednej dobe necháva dojem, že razie v rómskych osadách budú pokračovať a pritvrdia sa a rómska kriminalita sa bude riešiť dôraznejšie, pretože sa označil za rasistu, spomeňte si, koľkože razií v osadách sa v posledných rokoch celkovo udialo?? Policajti, kým skutočne nemusia, neriešia ani kriminalitu osadníkov v okolitých dedinách, nieto ešte aby šli riešiť niečo priamo do osád... Nie, Kaliňák len závádza a zvolením Fica za prezidenta (a tým pádom svojím posunom na post premiéra) samou radosťou hneď aj zabudne, čo to tá rómska osada vôbec je.

Ak vo Vás prejav "z reťaze odtrhnutého" pána Muňku, kde sa zastal O. Dobrovodského, kde zverejnil štatistiku rómskej kriminality a iné, zanechal dojem, že aha, oni sa zobudili a idú s tým niečo urobiť, nenechajte sa zblbnúť.. Fico a Smer presne vie o rómskom probléme a vedia o ňom minimálne od roku 2002 (áno, 2002!), kedy bola táto téma aj predmetom Ficovej volebnej kampane. Čo sa odvtedy udialo??? Pribudla jediná vec, že dávky pre asociálov a osadníkov sú obmedzované podľa školskej dochádzky ich detí. Áno. Za 12 rokov(!) až takýto takýto pokrok.. A pri tejto príležitosti chcem zdôrazniť, že v poslednom volebnom období je Smer-SD schopný meniť neústavné zákony úpne sám! Bez dohody s kýmkoľvek iným! Čo urobili za tú dobu s rómskym problémom??? Neurobili NIČ. Neurobili ani čiarku. Týždenne máme v správach nešťastníkov, ktorým osadníci z dvora kradnú zvieratá, sťahujú ich z kože priamo na dvore, neboja sa to robiť za bieleho dňa... A potom je v správach uplakaný dôchodca, ktorý je nešťastný z toho, že mu psa zabili a zožrali osadníci... Ľudia pri osadách na poliach už nič ani nepestujú, lebo sa im to neoplatí, pretože je úroda rozkradnutá skôr, než úplne dozreje. Toto je presne bod, kam to Fico s rómskym problémom dotiahol a nemá vôbec v pláne robiť nič viac. Jemu je to jedno. Jemu ide o jediné, byť zvolený, mať doživotnú imunitu, mať právo rozdávať imunitu a mať skoro neobmedzenú moc v tejto krajine. Už je k nej veľmi blízko a ak sa mu podarí Vás zblbnúť, budete jeho obeťou a po Vašom chrbte sa vyškriabe k svojmu cieľu. Nedovoľte mu to.

V dnešnej dobe je dobré neveriť hneď každému, čo niečo niekam napíše. Preto mi nemusíte veriť... Ale zamyslite sa. Skutočne. Čo urobil Fico pre riešenie rómskeho problému?? Hodil to na Kaliňáka. A čo urobil Kaliňák?? Ohlásil veľkú rómsku reformu. Možno ste o nej už počuli... Ale tam to skončilo. Skončilo to ohlásením, že niečo ideme urobiť. Urobili niečo?? Nie priatelia, neurobili zhola nič. Nič sa neudialo, nič sa nerozbehlo, nič sa nedotiahlo. A viete prečo? Pretože to ani nechcú urobiť. Oni si proste nemôžu zlikvidovať dôveru svojich osadníckych voličov. A tak hrajú na dve strany. Im sľubujú krajší život, vám sľubujú zakročiť proti asociálnemu správaniu, vandalizmu, zločinnosti a zneužívaniu sociálneho systému. Ale len sľubujú. Keby to totiž chceli skutočne niekedy urobiť, už je to dávno hotové... Je to presne to isté žvástanie, ako billboardy o tom, ako si ľudia zaslúžia istoty. Cítite, že by sa vaše životné istoty zväčšili? Vaše asi nie, ale určite sa cíti istejšie Penta s Haščákom a iní finanční žraloci. Pre bežného človeka totiž nie je v agende nášho prezidentského kandidáta Fica miesto...

xblog©xblog.sk